Lietuvos asociacija "Gimnastika visiems"
Projektas Judėjimo džiaugsmas su "Gimnastika visiems" bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas

Europos gimnastikos "Auksinio amžiaus" festivalis Madeiroje  

2022 m. spalio 2-7 d.


Šį rudenį, spalio 2-7 d. Funšalio mieste, "Atlanto perlu" vadinamoje Portugalijos saloje Madeiroje vyko 8-asis Europos gimnastikos „Auksinio amžiaus“ festivalis – „Golden Age Gym Festival 2022“, skirtas brandaus amžiaus (50-ies metų ir daugiau) sportuotojams. Į puikiai organizuotą, unikalų renginį susirinko apie 1600 dalyvių iš 18 šalių. Šįkart Lietuvą atstovavo 52 akredituoti dalyviai net iš keturių kolektyvų – Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ narių (delegacijos vadovas – vykdomojo komiteto narys Tomas Vaitkus). Funšalio Santa Catarina parke ir Rotušės aikštėje vykusiuose pasirodymuose savo programas šoko Šiaulių r. Kužių moterų šokių grupė "Daisy" (vadovė Irena Dunauskienė), jungtinė gimnastikos ir šokio entuziasčių iš Kauno, Vilniaus, Rietavo ir Veisiejų grupė „Su polėkiu“ (vadovė Algė Daunoravičienė), Lietuvos pensininkų sąjungos "Bočiai" Druskininkų miesto bendrijos linijinių šokių grupė „Rudenėlis“ (vadovė Laimutė Radinienė), Joniškio sporto centro šokių grupė „Avantiūra+“ (vadovė Lina Budrienė).
Visą savaitę trukusio renginio dalyvius, vietos gyventojus ir svečius supo judėjimo džiaugsmo atmosfera.  Kiekvienas turėjo galimybę plėtoti savo profesines (ar asmenines) kompetencijas tarptautiniuose gimnastikos ir šokio praktiniuose mokymuose, seminaruose. Tradiciškai, renginį užbaigė iškilmingas GALA koncertas, kurio metu, pasibaigus spalvų, ritmo ir džiaugsmo kupinų pasirodymų programai buvo pagerbti trys renginyje dalyvavę vyresni nei 90 metų amžiaus žmonės. Scenoje skambėjo organizatorių žodžiai: „Jūsų džiaugsmas, gyvybingumas ir užkrečiama energija visą šią savaitę žymėjo mūsų miesto gyvenimą, pabrėždami aktualią žinią, kurią būtina branginti ir perduoti vyresnio amžiaus žmonėms: amžius yra tik skaičius, o aktyvus senėjimas, būtent per fizinį aktyvumą, turėtų būti skatinamas įtraukesnės, humaniškesnės ir sveikesnės visuomenės labui“.
Nenoriai atsisveikindami palinkėjome vieni kitiems – iki kito pasimatymo 2024 metais Bulgarijoje!
Pastaba: „Auksinio amžiaus“ gimnastikos festivaliai, pradėti organizuoti nuo 2008 m., kas du metus vyksta vis kitoje Europos šalyje.

Čia galite rasti GALA koncerto įrašą >>>

LAGV Madeiroje
GAGF 2022 Madeira.mp4 (246.71MB)
LAGV Madeiroje
GAGF 2022 Madeira.mp4 (246.71MB)