Lietuvos asociacija "Gimnastika visiems"
Projektas Judėjimo džiaugsmas su "Gimnastika visiems" bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas

Tarptautinis festivalis "Golden Age 2020" 

2021 m. spalio 3-8 d. Kretoje

Š. m. spalio 3-8 dienomis, senovės mitais ir legendomis apipintoje Graikijos saloje Kretoje, Rethymno mieste įvyko ilgai lauktas ir dėl korona viruso pandemijos suvaržymų visiems metams atidėtas „Auksinio amžiaus“ gimnastikos visiems festivalis „Golden Age Gym Festival 2020“. Tai jau septintasis festivalis, kuriame, atsižvelgiant į neeilines aplinkybes, dalyvavo net apie 450 vyresnio amžiaus gimnastų ir šokėjų iš 16 pasaulio šalių.
Festivalyje Lietuvos delegaciją atstovavo 24-ios gimnastės ir šokėjos iš trijų kolektyvų (LAGV narių), reprezentuojančių ne tik didžiuosius šalies miestus, bet ir mažesnius miestelius: tai moterų šokių kolektyvas „LADY DAR“ iš Vilniaus (vadovaujamas Rimos Česevičienės) su pasirodymu „Geri prisiminimai“; specialiai festivaliui suburta „jungtinių pajėgų“ gimnastikos visiems grupė „Su polėkiu“, suvienijusi moteris iš Kauno, Vilniaus bei Veisiejų su pasirodymu „Gintarinė fantazija“ (Algės Daunoravičienės choreografija su gimnastikos kamuoliais ir kaspinais); ir LPS "BOČIAI" linijinių šokių kolektyvas "Rudenėlis" iš Druskininkų (vadovaujamas Laimutės Radinienės) su pasirodymu „Šokių popuri“ bei festivalio uždarymo Gala scenoje atliktu šokiu pagal Irenos Starošaitės dainą "Nuvesk mane prie jūros".

Įspūdžiais dalinasi festivalyje dalyvavusi Simona Pajaujienė: „Šis festivalis - tai įrodymas, kad kiekvienas gyvename tiek, kiek įdedame noro, energijos ir laiko savo svajonėms, hobiui, judesiui ir bendrystei! Be viešų komandų pasirodymų, čia kiekvieną dieną vyko įvairiausių workshop’ų, mokymų vyresniojo amžiaus žmonių judėjimui paįvairinti. Nuostabu įsitikinti, kad sveikatinimo mankštose NĖRA konkurencijos, patyčių ir nesąžiningumo. Nesvarbu amžius, sveikatos būklė, gebėjimai - VISI GALI JUDĖTI (jei tik nori)! Buvo komanda, kurios dalis su pagalba palydėta į sceną, kuri atliko judesių choreografiją tik sėdint ant kėdžių. Buvo nuostabių kūrybiškumo ir judesio paprastumo pavyzdžių. Buvo ir super techniškų, artistiškų pasirodymų! Visi vienodai šiltai sutinkami. Nes tikslas - ne rezultatas, o procesas! Didžiulė pagarba dar ir už mane vyresnėms moterims, kurios nesiskundžia, o su šypsena atkakliai atidirbinėja kiekvieną judesį, bando įvaldyti įrankius, tvarkosi su stresu ir skleidžia žmogiškąją šilumą! Tęskime ir skleiskime šį gėrį! Mūsų turėtų būti daug daugiau…“

Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ prezidentė Vilma Povilionienė dėkoja visoms Lietuvos rinktinės moterims už dovanotą pasididžiavimo jausmą: „Kartu atlikote prasmingą misiją - pristatyti Lietuvą gražiausiu būdu - estetiniu judesiu, šiltu bendravimu. AČIŪ JUMS VISOMS! Ir tikiuosi, jog ateityje dar bus gražių akimirkų drauge“.

Jau yra žinoma, jog kitas Auksinio amžiaus gimnastikos visiems festivalis vyks 2022 m. spalio 2-7 d. Funchal, Madeiroje.
O šiltus ir linksmus prisiminimus iš šių metų Auksinio amžiaus gimnastikos visiems festivalio Kretoje puoselėti padės užfiksuotos akimirkos:

Daugiau informacijos čia